Zarządzanie stresem – szkolenie dla firm w Gdańsku

 

ZARZĄDZANIE STRESEM - SZKOLENIE DLA FIRM W GDAŃSKU I TRÓJMIEŚCIE

 

zarządzanie stresem szkolenie Gdańsk

Zarządzanie stresem - trening antystresowy

Trening zarządzania stresem jest szczególną formą Treningu Managerskiego. Koncentruje się na praktycznych sposobach radzenia sobie ze stresem. Może mieć charakter Treningu Indywidualnego - ten rodzaj szkolenia skierowany jest szczególnie do kadry kierowniczej niezależnie od stanowiska lub szkolenia grupowego odpowiedniego dla całych zespołów.

 

Dlaczego warto dowiedzieć się, jak zarządzać stresem? 

Stres jest powszechnym zjawiskiem we współczesnych czasach. Często traktowany jest jako cena za skuteczne działanie. Tyle, że nie sprzyja skutecznemu działaniu. Obniża kreatywność i utrudnia dostrzeganie nowych możliwości. Naturalnie zmniejsza aktywność i chęć rozwoju. Gdy ulegamy długotrwałemu stresowi trudniej nam podejmować nowe wyzwania. Tracimy perspektywę i energię do działania. Stres dotyczy każdego zawodu, ale szczególnie dotyka zawodów związanych z praca z ludźmi. Dlatego warto nauczyć się, jak sobie z nim radzić. Trening Antystresowy, to skuteczne szkolenie Zarządzania stresem, dla każdego!

zarządzanie stresem szkolenie Gdańsk
zarządzanie stresem szkolenie Gdańsk

Jak wpływa na nas stres?

Krótkotrwały stres jest bodźcem, który wymusza natychmiastową reakcję.  Daje zastrzyk energii, nie pozwala usiedzieć na miejscu. Taka jest jego rola, aby dać siłę i zmusić do działania. Ale długotrwały stres działa zupełnie odwrotnie, wyczerpuje i odbiera motywację. W środowisku zawodowym jego ostatecznym skutkiem jest wypalenie zawodowe. Ale długotrwały stres źle wpływa  na wszystkie aspekty życia. Powoduje problemy zdrowotne i utrudnia relacje międzyludzkie.  W  trakcie szkolenia w Gdańsku i Trójmieście dowiesz się, jak zarządzać stresem. Zdobytą wiedzę możesz wykorzystać nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym.

Fizyczne reakcje stresowe – takie jak podniesiony poziom adrenaliny, bijące serce czy szybszy oddech, świetnie sprawdzają się w sytuacji bezpośredniego fizycznego zagrożenia życia – bo wzmacniają krótkotrwałą wydolność organizmu, a dzięki temu jego zdolność do ucieczki lub walki. I temu właśnie służą. Za to nie całkiem sprawdzają się w sytuacjach, z którymi mamy do czynienia na co dzień, gdy bardziej liczy się opanowanie i analiza możliwości, a bijące serce, spocone czoło  i trzęsący się głos w niczym nie pomagają. Zarządzanie stresem to szkolenie dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak opanować emocje w każdej sytuacji.

Stres nie jest zjawiskiem zupełnie niezależnym od nas. Długotrwały stres jest nawykiem. Wyuczoną reakcją na to co się pojawia. I tak jak każda wyuczona reakcja może być zastąpiony inną. A warto, bo stres nie pomaga w skutecznym działaniu. Za to znakomicie utrudnia życie.

Trening Zarządzanie Stresem w Biznesie prowadzony jest według Autorskiego programu! specjalnie dostosowanego do potrzeb biznesu, tak, aby efekty osiągnąć szybko i móc je utrzymać w codziennym życiu. Trening oparty jest o pracę z ciałem, techniki medytacyjne Vipasany (z których także wywodzi się powszechnie stosowany w terapii stresu trening MindFulness), twórcze wizualizacje oraz pracę z przekonaniami. Chcesz poznać tajniki skutecznego radzenia sobie ze stresem, żyć lepiej i działać efektywniej? Skorzystaj ze szkoleń prowadzonych w Gdańsku, Trójmieście oraz w Warszawie!

Kontakt

error: Ta treść jest chroniona !!