Coaching biznesowy

 

COACHING BIZNESOWY W GDAŃSKU I TRÓJMIEŚCIE

 

coaching biznesowy gdańsk

Coaching biznesowy

Coaching jest techniką rozwoju, która koncentruje się na wzmacnianiu osobistego potencjału Klienta i odkrywaniu jego wewnętrznych możliwości.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty coachingu managerskiego PCC w Gdańsku?

Coaching służy poprawie skuteczności działań Klienta w wybranej przez niego dziedzinie. Zajmuje się usuwaniem bloków, które uniemożliwiają Klientowi wykorzystanie jego pełnego potencjału. Dzięki coachingowi Klient lepiej radzi sobie w sytuacjach, które wcześniej mogły być dla niego mało komfortowe. W trakcie procesu coachingu menadżerskiego, samodzielnie, a jedynie przy pomocy Coacha, Klient odkrywa możliwości lepszego ustalania celów, delegowania zadań, prowadzenia rozmów z kontrahentami i podwładnymi, zarządzania zespołem lub dowolnych innych zmian, które ustali jako wyjściowe cele coachingu. Sesje coachingu są zawsze nastawione na konkretny cel. Cel ten zostaje precyzyjnie określony przed rozpoczęciem procesu coachingowego. Zarówno Klient jak i Coach rozpoczynają współpracę dokładnie wiedząc, co w jej trakcie chcą osiągnąć.

szkolenia coaching gdańsk
coaching menedżerski gdańsk

Coaching biznesowy PCC – Twoja ścieżka sukcesu

Coach pomaga Klientowi w samodzielnym odnalezieniu rozwiązań zgłaszanych problemów. Towarzyszy mu na tej drodze i wspiera, inspiruje, czasem prowokuje, zawsze pyta, ale nie udziela własnych odpowiedzi. Nie doradza, nie uczy, nie dzieli się doświadczeniem. To różni coaching od treningu i mentoringu. Tu wszelkie odpowiedzi pochodzą od Klienta. I to zawsze Klient wybiera kierunek, w którym idzie. Podstawą coachingu jest szacunek dla wyborów Klienta, jego wartości i przekonań. Coach nie ocenia Klienta ani jego decyzji. Nie próbuje na nie wpłynąć. Nie sugeruje. Jego rola nie polega na zmianie Klienta, ale na pomocy w zmianie, której Klient sam chce dokonać. Dlatego z coachingu warto korzystać mając osobistą motywację do zmiany.

Coaching managerski - doskonałe narzędzie profesjonalnego rozwoju

Coaching wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia. Szczególnym powodzeniem cieszy się w biznesie, ze względu na swoją skuteczność. Przy zastosowaniu zasad i technik coachingu biznesowego zmiana dokonuje się dużo szybciej niż przy użyciu innych metod, dzięki oparciu zmiany na zasobach czyli mocnych stronach Klienta. Coaching skutecznie przygotowuje Klienta do zmian, wprowadzania nowych działań i podejmowania ważnych decyzji.

W coachingu wykorzystywane są takie techniki jak pytania otwarte, wizualizacje, praca z ciałem. Jest to bardzo skuteczna metoda usuwania blokad ograniczających działania Klienta. Efekty są trwałe i często widoczne już po kilku sesjach. Skorzystaj z oferty PCC coachingu menadżerskiego w Gdańsku i Trójmieście. Postaw na samodoskonalenie i rozwój!

Kontakt

error: Ta treść jest chroniona !!